Powożenie

Powożenie zagościło z sukcesem w naszym ośrodku w 2013 roku. Dzięki pasji i zamiłowaniu naszych zawodników do tej dyscypliny jeździeckiej. Na terenie ośrodka w czerwcu 2014 roku zorganizowaliśmy I Eliminację Dolnośląskiej Amatorskiej Ligi Zaprzęgowej DALZ 2014 oraz w czerwcu 2015 roku II Elimincje DALZ.

Jesteśmy również organizatorem Brązowej Odznaki w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

Nasi zawodnicy i ich sukcesy:

SZYMON GIELEC

Szymon jest nowym zawodnikiem naszej sekcji powożenia. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele sukcesów w tej wymagającej dyscyplinie min. 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów  Książ! Szymon jest bardzo uzdolnionym młodym powożącym, z którym nasz klub wiąże wielkie nadzieje startowe na najbliższe sezony. Do najważniejszych osiągnięć tego zawodnika zaliczają się:

I miejsce – Zawody Krajowe Strzegom 2014 r.

IV miejsce  zawody  CAI* juniorzy 2014 r.

X miejsce indywidualne i III drużynowo – Mistrzostwa Europy Juniorów Książ

 I miejsce – Partynice Zawody  Halowe

I miejsce – Zawody Ogólnopolskie Strzegom kat. junior

IV miejsce –  Zawody  CAI2* P1 Boguslawice

 

OLGA JURZAK

Olga w czerwcu tego roku (2015)  podczas II Eliminacji DALZ w Szymanowie miała swój debiut w zawodach zaprzęgowych powożąc wałachem rasy haflinger Merkur. Ola uplasowała się na II pozycji w kategorii kucy po trzech etapach zmagań. Finał Dolnośląskiej Amatorskiej Ligi Zaprzęgowej w Książu Olga ukończyła również na II pozycji w kategorii kucy. Olga stała się tym samym dla wszystkich miłą niespodzianką i nadzieją na dalsze sukcesy zaprzęgowe dla naszego klubu. Obecnie trenuje do następnych zawodów.